Interpreti - Memory Records Prague
262
page-template-default,page,page-id-262,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,columns-3,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Interpreti

Jaromír Löffler

V uplynulých dekádách vznikly na území tehdejšího Československa desítky skladeb inspirovaných černošským soulem šedesátých let. Nikdo však nedokázal do těchto skladeb vtělit původní náboj, živelnost a smutek tak jako první československý soulmen Jaromír Löffler. Bohužel smutná byla i doba šedesátých let v bývalém Československu a slibně rozjetá Löfflerova kariéra byla ukončena hned u zrodu emigrací do Švýcarska a následným zákazem vydávání jeho skladeb. Řada nahrávek natočených v letech 1967 – 1968 s kapelou Flamingo, respektive s Ostravským rozhlasovým orchestrem, čekala desítky let na své vydání. Mezi ně patří i skladba Stvoř ženu z mých přání (česká cover verze písně It´s A Man´s Man´s Man´s World od Jamese Browna), kterou vydal Supraphon v rámci online kompilace Best of Jaromír Löffler až koncem roku 2017. Ta se objevuje na námi vydaném SP společně se skladbou Tip, tip, tip (původně složenou a nazpívanou další soulovou legendou Otisem Reddingem jako Fa-Fa-Fa-Fa-Fa [Sad Song]), která se podle všech informací dochovala pouze na amatérských nahrávkách a oficiálně nikdy nevyšla. Deska vyšla v nákladu 250 ks a je již vyprodaná.

 

V roce 2022 jsme obnovili s Jaromírem Löfflerem spolupráci a na začátku roku 2023 vyšlo LP pod názvem Jaromír Löffler & Jeho Kapela, které obsahuje české verze písní Billa Witherse, Etty James, Gila Scott-Herona či Sixta Rodrigueze. Jako vzpomínka na textaře a Löfflerova přítele Vladimíra Čorta vznikla nová verze nahrávky Já tě zaklínám, kterou v šedesátých letech nahrál Löffler s kapelou Flamingo. Projekt Jaromír Löffler & Jeho Kapela tvoří vedle samotného zpěváka studiová kapela našeho labelu.

Nina & Její Kapela

Nina & její kapela je název studiové kapely vydavatelství Memory Records Prague, která se dala dohromady při nahrávání cover verze soulové skladby Ma God Has A Telephone s českým názvem Ach, bože zvedni telefon. Jedná se o projekt předních českých muzikantů, kteří se nadchli pro myšlenku pokračovat v tradici kvalitních českých cover verzí soulové hudby. Kapelníkem tohoto uskupení je klávesista Adam Novotný (Hentai Corporation, Emma Smetana), který dal celou partu dohromady. Hlavní vokalistkou je slovenská zpěvačka Nina Marinová (Nina Rosa, Dub Artillery), která si na nahrávce Ach, bože zvedni telefon osobitě poradila s českým textem. Dále se kapela opírá o kytaristu Daniela Novotného (Madhouse Express), basáka Přemysla Matějovice (Barbora Poláková) a bubeníka Matouše Holienčina (Emma Smetana). O tom, že Nina & její kapela moc dobře ví, jak má znít soulová hudba se můžete přesvědčit na SP desce, která vyšla začátkem roku 2020 v nákladu 300 ks.

Karol & Jeho Kapela

Pod názvem interpreta Karol & jeho kapela se skrývají hráči studiové kapely labelu Memory Records Prague. Jedná se o stejné hudebníky, kteří se objevili na předchozím singlu labelu s tím rozdílem, že vokalistku Ninu Marinovou (Nina Rosa) vystřídal zpěvák Karol Komenda. Tím podobnost s předchozím releasem nekončí – i na této nahrávce slyšíme slovenského interpreta zpívat český text s lehkým přízvukem. Vedle slovenského zpěváka a talentovaného kytaristy Karola Komendy (Karol Komenda Group, Ben Cristovao) tvoří kapelu Adam Novotný (Hentai Corporation), Daniel Novotný (Madhouse Express), Matouš Holienčin (Emma Smetana) a Přemysl Matějovic (Barbora Poláková). Deska Celodenní vyšla na jaře roku 2021 v nákladu 500 ks.

Annamária & Její Kapela

Pod uskupením Annamária & její kapela se skrývají hráči studiové kapely labelu s hostující zpěvačkou Annamáriou d’Almeida. Ta v roce 2019 vyhrála pěveckou soutěž The Voice Česko Slovensko a působí v kapelách Android Asteroid či The Brownies. Na nahrávkách se dále podíleli přední hudebníci domácí scény –⁠ klávesista Adam Novotný (Hentai Corporation), kytarista Daniel Novotný (Madhouse Express), bubeník Matouš Holienčin (Emma Smetana), baskytarista Miloš Klápště (MarZ) a flétnista Robert Fischmann (Nerez). SP s českými verzemi skladeb Gregoryho Portera vyšlo na jaře 2022 v nákladu 500 ks.