Home - Memory Records Prague
8
home,page-template-default,page,page-id-8,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,columns-3,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Memory Records Prague

Jsme hudební vydavatelství s láskou k soulové hudbě a vinylovým deskám. A protože ryzí soul v češtině u nás nikdo nedělá, rozhodli jsme se to napravit. Držíme se odkazu průkopníků černošského soulu a rhythm & blues v českém jazyce jako byli Marie Rottrová, Pavel Novák či Jaromír Löffler. Navazujeme na (mnohdy neprávem odsuzovanou) tradici českých cover verzí zahraničních hitů. Spolupracujeme se současnými umělci a inspirujeme je k přebásnění a přezpívání nejen našich oblíbených písniček do češtiny. Ty pak vydáváme výhradně na vinylových singlech.

DO KŘTU DESKY VE STUDIU PAMĚŤ 14/12/2018 ZBÝVÁ:

JAROMÍR LÖFFLER 

 

A)

TIP, TIP, TIP

(FA-FA-FA-FA-FA)

B)

STVOŘ ŽENU Z MÝCH PŘÁNÍ

(IT’S A MAN’S MAN’S MAN’S WORLD)

 

Dostávají se vám do rukou nahrávky, které se po více než padesáti letech od svého vzniku vrací tam, kam původně patřily — mezi vinylové drážky. V uplynulých dekádách vznikly na území tehdejšího Československa desítky skladeb inspirovaných černošským soulem šedesátých let. Nikdo však nedokázal do těchto skladeb vtělit původní náboj, živelnost a smutek tak jako první československý soulmen Jaromír Löffler. Bohužel smutná byla i doba šedesátých let v bývalém Československu a slibně rozjetá Löfflerova kariéra byla ukončena hned u zrodu emigrací do Švýcarska a následným zákazem vydávání jeho skladeb. Řada nahrávek natočených v letech 1967—1968 s kapelou Flamingo, respektive s Ostravským rozhlasovým orchestrem, čekala desítky let na své vydání. Mezi ně patří i skladba Stvoř ženu z mých přání (česká cover verze písně Its A Mans Mans Mans World od Jamese Browna), kterou vydal Supraphon v rámci online kompilace Best of Jaromír  Löffler až koncem roku 2017. Ta se objevuje na tomto singlu společně se skladbou Tip, tip, tip (původně složenou a nazpívanou další soulovou legendou Otisem Reddingem jako Fa-Fa-Fa-Fa-Fa [Sad Song]), která se podle všech informací dochovala pouze na amatérských nahrávkách a oficiálně nikdy nevyšla. Tomu odpovídá také kvalita nahrávky, ze které jsme vydolovali to nejlepší, co bylo v našich silách. V limitovaném počtu
250 kusů vám předkládáme tyto krásné soulové skladby zpívané v českém jazyce jako první produkt nakladatelství Memory Records Prague. Doufáme, že z  nich budete mít stejnou radost, jako máme my z   toho, že se podařilo tento vinyl vydat.

Naše desky je možné zakoupit v kamenných obchodech v ČR (např. ve Phono.cz, Opatovická 24, Praha 1) a ve Studiu Paměť (Soukenická 29, Praha 1) v době konání akcí. Naše zboží můžete nezávazně objednat také přes email memoryrecordsprague@gmail.com. Do zprávy napište počet kusů a vaši adresu. Během několika dní vám zašleme cenu i s poštovným a bankovním spojením. Naše tituly jsou distribuovány také přes online portály HHV.de, Juno Records nebo Discogs.